Здійснюючі розслідування справи щодо екс-заступника голови Державної митної служби Руслана Черкаського, правоохоронці з'ясували, що колишня співмешканка митника Марія Трифонова вивезла з України 1,64 млн євро.

Співмешканка головного

Про це повідомив у своєму Telegram журналіст Олег Новіков.

Співмешканка головного

За даними НАБУ та САП співмешканка екс-митника Марія Трифонова вивезла 1,64 млн євро закордон, не задекларувавши ці кошти.

Ні екс-застпник голови митниці, ні його співмешканка офіційно не задекларували ці кошти.

Співмешканка головного

Надалі Трифонова почала перераховувати зазначені кошти на рахунки литовської компанії UAB Medium group як акціонерні внески, всього перерахувавши цій компанії приблизно 1,13 млн євро. Жінка офіційно є власницею 100 % акцій цієї компанії.

Кошти Трифонова вивезла закордон у першій половині 2022 року.

Співмешканка головного

Співмешканка Черкаського розповідає, що ці кошти вона отримала у кредит для "розвитку свого бізнесу".

На "кредитні кошти" вона відкрила три клініки естетичної медицини в Україні, а також чотири клініки у Литві та одну у Латвії.

Та слідство спростовую її можливість отримати кредити такої вартості. Позичка у 550 тис. дол. була отримана від громадянина Сирії, у той час, як при перетині кордону України він задекларував лише 60 тис. доларів як позику на купівлю автомобіля.

Співмешканка головного

Насправді 600 тис. євро співмешканка Черкаського отримала від особи, яка працювала як найманий працівник на низці підприємств, зокрема під керівництвом самої Трифонової.

Тому відомості про її офіційні доходи не підтверджують можливість надання позики у такому розмірі.

Співмешканка головного

Джерело