У Полтавській області нині готові укриття у 75% навчальних закладів. Про це 29 травня під час апаратної наради повідомив директор обласного департаменту освіти Євген Кончаковський.

Скільки укриттів є у школах Полтавської області

За словами Євгена Кончаковського, нині навчальний рік у закладах регіону завершують і вже готуються до наступного.

Основним завданням є збільшення кількості учнів, охоплених очним навчанням. На початок навчального року лише 55% закладів загальної середньої освіти могли бути долучені до очного навчання. Зараз це вже три чверті, тобто 75%.

Загалом готовими та обмежено готовими приймати учнів та педагогів визнали 390 укриттів у закладах середньої освіти з 528.

Укриття у школах Полтавщини: скільки готові та де облаштують Є позитивна ініціатива громад, зокрема, Коломацької, Опішнянської, Сергіївської та Нехворощанської, які за власний кошт будували і продовжують будувати найпростіші укриття, швидко споруджувані захисні споруди модульного типу та інші. У яких громадах збудують укриття за державною субвенцією

Фінансувати будівництво та ремонти укриттів будуть і з державного бюджету. 28 квітня Кабмін затвердив постанову про порядок та умови субвенції з державного бюджету місцевим. Полтавська область має отримати 54 мільйони 996 тисяч гривень.

Подано 55 проєктних заявок, відповідають критеріям 10, які передбачають проведення ремонтно-будівельних робіт протирадіаційних укриттів.

Для того, аби відібрати проєкти будівництва чи ремонтів захисних споруд, створили робочу групу.

До переліку об’єктів, що будуть фінансуватися за рахунок субвенції, включені дев’ять проєктних заявок, які були відібрані з урахуванням наявності документів на об’єкт нерухомості, оформлення права постійного користування земельними ділянками, облікової картки захисної споруди цивільного захисту – протирадіаційного укриття та паспорту захисної споруди.

За словами Євгена Кончаковського, це саме протирадіаційні укриття та бомбосховища у закладах таких громад:

Гребінківська; Зіньківська; Великорублівська; Чутівська; Лютенська; Шишацька; Щербанівська Михайлівська. Скільки укриттів збудують за гроші з обласного бюджету

У регіоні ініціювали зміни та доповнення до обласної програми "Розвиток освітнього простору Полтавщини" на 2021-й – 2025-й роки.

За словами Євгена Кончаковського, це дозволить профінансувати будівництво, реконструкцію, реставрацію чи капремонт укриттів та модульних захисних споруд. Передбачено виконання робіт в опорних та інших закладах освіти, якщо учнів не менше за 300. Це робитимуть на умовах співфінансування з місцевих бюджетів не менше 50%.

Планують реалізувати 65 проєктів, з обласного бюджету на це передбачено 98 мільйонів гривень.

Прошу всіх керівників територіальних громад, відділів освіти віднестися відповідально, щоб ми могли вже з другого півріччя проводити цю роботу. Внесення змін до обласної програми передбачає можливість спрямувати кошти на капітальний ремонт найпростіших укриттів та спорудження укриттів модульного типу. Це те, що не передбачено державною субвенцією. Що відомо Усього на Полтавщині нині 528 шкіл та 599 закладів дошкільної освіти, повідомляли раніше у Полтавській ОВА. Від початку повномасштабної війни в Україні – 24 лютого 2022-го – учні Полтавщини пішли на дострокові канікули. Відновлювати дистанційне навчання у регіоні почали від середини березня 2022-го. Офлайн заняття із 1 вересня почали відновлювати ті заклади, які мали укриття.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело