З початку 2023 року на Івано-Франківщині медики зареєстрували 14 випадків хвороби Лайма, два з них — у дітей. Про це інформують на Facebook-сторінці Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

"Епідемічна ситуація з в Україні з кожним роком ускладнюється. Несвоєчасна діагностика призводить до появи ускладнень захворювання, довготривалої непрацездатності, а подекуди до летальних випадків", — йдеться у дописі.

Прояви хвороби Лайма: у 70% випадків місце укусу червоніє. Пляма поступово збільшується і досягає приблизно 10 см в діаметрі, а іноді 60 і більше; на місці укусу пляма утворюється у вигляді прямої або овальної форми, її краї мають інтенсивний червоний колір, трохи підносяться над шкірою. Через деякий час пляма в центрі стає блідого кольору і може набрати синюшного відтінку; на місці укусу утворюється кірочка, а потім і рубець. Пляма може зникнути за кілька тижнів. Іноді є температура, ломота в тілі, головний біль; за місяць-півтора проявляються ураження нервової системи, суглобів, серця, якщо не лікувати. Біль в суглобах набуває вираженого характеру і може доповнюватися набряком, слабкістю в руках чи ногах, порушеннями рухових функцій. Профілактика хвороби Лайма: у походи одягайте закритий одяг. Волосся ховайте під шапкою чи хусткою (краще, якщо всі ваші речі будуть світлими – так набагато простіше виявити кліща до його проникнення під шкіру); під час прогулянки оглядайте себе що дві години та ще раз вдома. Ретельно обстежуйте ділянки тіла, покриті волоссям; вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів; якщо ви виявили на своєму тілі кліща, що вже проник під шкіру, його потрібно одразу видалити самостійно або звернутися за кваліфікованою допомогою до найближчого медичного закладу.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

З початку 2023 року на Івано-Франківщині виявили 14 випадків хвороби Лайма, два з них — у дітей

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело