Майбутні водії отримають більше прав щодо оскарження результатів іспитів.

Дати хабар не вийде: в Україні починають посилення на іспитах з водіння – камери, записи та “сюрпризи”

 

У кожного є такий знайомий, який чи практику чи теорію з водіння в Україні здав не з першого разу, а може навіть і не з другого.
І поки ми раділи спрощенням на кшталт того, що теоретично заняття можна не ходити, а підготуватися можна з репетитором, то в Україні посилилися правила складання іспиту з водіння. Можливо, воно й добре, щоби всякі п’яні судді не могли отримати права за гроші і збивати нацгвардійців.

Як повідомили у головному сервісному центрі МВС,планується запуск пілотного проєкту, спрямованого на забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів на отримання посвідчення водія.

Запустять нові правила складання іспитів вже 1 червня 2023 року лише у Львівській, Одеській, Вінницькій та Київській областях.

За результатами пілотного проекту після врахування всіх можливих нюансів відбудеться масштабування вже на всю Україну (у планах це зробити до кінця поточного року).

Так, майбутні водії отримають більше прав щодо оскарження результатів іспитів. У класах, де здаватимуться теоретичні тести, працюватимуть 4 відеокамери та мікрофон. При цьому камери будуть розташовані так, що сліпих зон не буде. Тобто буде виключено можливість підказок з боку сторонніх осіб кандидатам на отримання прав.

Крім того, в автомобілях категорії В – це легкові автомобілі – відеофіксація в салоні буде таким чином, щоб знімати і руки, і ноги майбутнього водія і руки і ноги екзаменатора, запис розмов у салоні теж буде.

Джерело