Цього тижня, з 29 травня по 4 липня, миколаївські піротехніки обстежуватимуть зону відпочинку у мікрорайоні Намив на наявність залишків боєприпасів у воді.

Про це під час брифінгу розповів начальник відділу гуманітарного розмінування Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області Юрій Сплющенко.

"Цього тижня ми почнемо обстежувати дно. Минулого року ми його обстежували — це залишки РСЗВ і касети, однак касети, потрібно розуміти, вони легкі і якщо навіть зараз ми обстежимо дно вірогідність того, що за місяць течією не принесе нових, які були на іншій глибині таких гарантій ніхто не дасть", — розповів Юрій Сплющенко.

Миколаївські рятувальники обстежать акваторію Південного Бугу

Найбільш замінована водна акваторія у місті Снігурівка. За словами начальника відділу гуманітарного розмінування, мінні поля починають ще на березі.

"Вони входять у воду і продовжуються мінування саме протитанковими мінами — це те, що ми спостерігали і у воді. Там глибина невелика і, скажімо так, окупант форсував річки саме в цих місцях, де глибина там півтора метра і техніка могла пройти", — сказав Сплющенко.

Станом на 29 травня є необхідність, говорить Юрій Сплющенко, обстежити акваторію Кінбурнської коси Очаківської громади та пляжу "Стрілка" у Миколаєві. Проте Кінбурнська коса лишається окупованою.

"В їхньому районі завжди штормом вимивалися снаряди. Щороку ми знаходили нові і нові снаряди, і кожного року після шторму на берег вимивалися ще снаряди. Тому, сказати скільки будуть вимиватися ті касети... Всі бачили як на початку війни з РСЗВ закидувався Миколаїв і скільки їх опинилося у воді. Це дуже багато", — розповів начальник відділу гуманітарного розмінування.

"Пляж "Стрілка" буде обстежуватися вже пізніше. Заявки на обстеження територій пляжів та навіть прибережної смуги Коблево мені досі не надходили. Інформація про те, що хтось там щось планує відкривати – це більше до органів влади", — сказав Юрій Сплющенко.

Якщо Миколаїв буде долучений до зернової угоди миколаївські піротехніки обстежуватимуть акваторії портів.

"Ми плануємо укомплектувати додатково відділення підводного розмінування. Весь порт не буде залучено до угоди. Є певні термінали, з яких може відбуватися навантаження, розвантаження тієї чи іншої продукції. Ці питання будуть відпрацьовані", — сказав Юрій Сплющенко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело