З бюджету громади вирішили виділити 100 тисяч гривень для покриття збитків родині будинку, який у ніч на 29 травня зруйнували уламки російського дрона. Про це розповів голова громади. Його ім’я та прізвище попросив не називати з міркувань безпеки. Руйнування сталося в Новоукраїнському районі на Кіровоградщині. Окрім одного зруйнованого будинку, є сім пошкоджених. Також уламки пошкодили залізничне полотно. Травмованих і загиблих немає. Про це розповів голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

Один з восьми пошкоджених будинків ремонту не підлягає, каже голова громади. Назву громади не вказуємо з міркувань безпеки. За словами голови, інформацію про руйнування через дронову атаку отримали після першої ночі. Створили комісію, яка обраховуватиме завдані збитки.

"На одному будинку лишилося тільки пів покрівлі й шифер. У решти в основному вікна й скло вибите. А один будинок швидше за все не підлягає відновленню. Ми будемо думати, чи придбати новий, чи все-таки ремонтувати цей. Але придбати новий будинок буде дешевше, ніж відремонтувати цей".

Потрібні 630 тисяч гривень. Голова громади на Кіровоградщині про будинок, зруйнований російським дроном

За підрахунками голови громади, для покриття збитків родині зруйнованого будинку потрібно 630 тисяч гривень, але такої суми в бюджеті немає. Проситимуть, щоб виділили гроші з обласного чи державного бюджетів.

Віталій Хаєцький — один з тих, у чий будинок влучили уламки дрона російської армії. За його словами, це було о першій двадцять ночі.

"Я прокинувся від сильного гулу, свисту і запаху горілого й пилюги страшної. Воно тут літало й ревіло. Я ковдру схопив й прикрився нею, щоб тільки по очах не вдарило. Вибратись не міг, бо тут все розбите. Усе в склі. Мене ніде не зачепило. Залишились стояти стіни, покрівлі немає. Ламінат, інше, що робив — все пропало. Жодного вікна, жодного скла. Все було зроблене і тут за мить все розлетілось".

Дружини Віталія Хаєцького вночі вдома не було. Вона лишилась ночувати в батьків. Про те, що будинок зруйнований, дізналась вранці, коли подзвонила донька.

"Я ще вночі почула цей вибух. Донька о пів на п’яту подзвонила, я зібралась, швиденько на велосипед і сюди. У нас з хати лишилися одні стіни. Троє дверей вилетіло. Вхідні двері вилетіли. Донька в нас живе через дві вулиці, будемо до неї на ніч іти, а вдень тут. Завдяки "руському миру" залишились на вулиці".

Поряд розташований будинок Володимира Снопика. Тут виламані двоє дверей, розбиті вісім вікон.

"Тут сяйво таке було. Вийшли, а тут усе перегородило, бо скло посипалось. Були тут представники, записували. Ми ще точно не знаємо, як вони оцінять, бо і дах поїхав, і на літній кухні опустилась вниз. Сусід прийшов помогти й трошки закріпив. Бо як вітер підніметься може кришу зірвати. Цвяхи ж повитягувало".

На будинку Анатолія Горохова зірвало покрівлю. Її допомагають ремонтувати комунальники. Чоловік порахував: пошкоджені 12 вікон в будинку та літній кухні.

"Як лупонуло ударною хвилею, то повністю знищило одну сторону й дах повністю. Пластикові вікна повивалювались. Минулого року ми тільки почали ремонт робити. Все повиривало".

Джерело