Вісім команд закладів загальної середньої освіти Ярмолинецької громади змагалися на першому етапі збору дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри українського козацтва "Сокіл" ("Джура").

Про це Суспільному розповів заступник голови Ярмолинецької селищної ради Іван Березовський.

За його словами, програма змагань складалася з семи видів, з яких лише половину оцінювала суддівська колегія, адже не в усіх школярів була можливість належно підготуватися.

В громаді на Хмельниччині вперше за три останніх роки грали у

Змагання відбувалися в селі Шарівка Ярмолинецької громади. Тут команди й розбили намети. Як впорядкували свої біваки, оцінювали судді, розповідає комендант табору та суддя змагань Віталій Хоптяр.

"Більшість було зроблено за правилами змагань, відповідно до вимог таборування", — каже він.

Перший етап гри "Сокіл" ("Джура") складався з семи видів програми. Розпочали учасники із "Впоряду" — муштрового вишколу.

Один із учасників змагання — Богдан Голуб з Соколівського закладу загальної середньої освіти — розповідає: став ройовим рою "Сокіл" місяць тому, і продовж цього часу команда готувалася.

"Один раз на день, два рази на день, бувало й три рази на день тренувалися, і так кожного дня, крім суботи і неділі", — каже хлопець.

Єдина серед ройових дівчина — десятикласниця Шарівського закладу загальної середньої освіти Юлія Кобець. Вона ройова рою "Подільські джури".

"Командувати хлопцями важко, але слухаються", — каже дівчина. Та додає: особисто для неї та її команди головне — не перемога.

"Головне з'їхатися, відпочити, обмінятися досвідом, навчитися чогось нового", — говорить вона.

Так вважає й виховник рою "Грізні джмелі", керівник Правдівського військово-патріотичного клубу юних миротворців Дмитро Бородій.

"Ми ставили собі завдання провести цей табір безпечно, чогось навчитися, пройти вишкіл, трішки позмагатися і гарно провести час з дітьми в напрямку національно-патріотичного виховання", — розповідає Дмитро Бородій.

Його "Грізні джмелі" в розділі програми "Рятівник" демонструють, як надати першу медичну допомогу собі та іншим в зоні активних бойових дій.

Не всі види програми змагань оцінюють судді, і це справедливо, каже виховник Соколівського рою Анатолій Шевчук.

"Дистанційне навчання внесло свої корективи в підготовку, тому готувалися не систематично. Найважче — фізична підготовка. Діти не настільки активні, не настільки фізично сильні, як раніше були", — говорить Анатолій Шевчук.

Його вихованці, каже, минулими роками вісім разів вигравали такі змагання на першому етапі та чотири рази були призерами обласного етапу.

"Цього року ми більше ставку робимо на те, щоб поділитися досвідом з усіма і перейняти досвід інших команд", - каже Анатолій Шевчук.

За словами Ірини Шуверткової, методистки Ярмолинецького будинку творчості, останній раз "Джуру" вони проводили ще в 2019 році.

"Тому що далі вже карантинні обмеження і війна, а цьогоріч вирішили відновити, щоб підняти дух, патріотизм і згуртувати колективи, тому що діти вже втомилися бути на дистанційному", — каже Ірина Шуверткова.

Змагалися школярі-джури в умінні долати смугу перешкод, інтелектуальному конкурсі на знання історії, творчому змаганні, стрільбі. Курсанти "Молодіжної козацької Січі Ярмолинців" привезли на таборування стрілецьку зброю та навчали інших вправлятися в стрільбі.

Комендант табору та суддя змагань Віталій Хоптяр, який нещодавно повернувся з передової, каже: усе з перерахованого може знадобитися школярам у дорослому житті, як-от йому на фронті.

"Вчимося, як сховати себе і техніку від ворога, щоб можна було залишитися живим і неушкодженим. Завдяки цим знанням у нас "двохсотих" не було. Бажано, щоб діти бачили суперника на змаганнях, і ніколи не бачили противника на полі бою", — каже Віталій Хоптяр.

Із восьми команд суддівська колегія мала обрати одну, яка братиме участь в обласному етапі Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура"). Цього року таке право здобула команда Шарівського освітнього закладу, яка набрала найбільше залікових балів.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Джерело