На Житомирщині затримали злочинне угруповання, яке займалося поневоленням людей – виманюючи у людей документи, вони набирали на них кредити. Наразі відомо про майже три десятки таких випадків на загальну суму у три мільйони гривень. Про це на брифінгу розповів начальник відділу міграційної поліції Головного управління Нацполіції в Житомирській області Максим Заярний.

За його словами, у складі угруповання був 41-річний житель Черкащини, який тимчасово проживав у Житомирі, його 40-річна цивільна дружина та двоє знайомих віком 54 та 26 років із Черняхівської громади.

Під приводом працевлаштування вони виманювали в жителів Житомирщини та кількох сусідніх областей документи та брали на них кредити. Максим Заярний каже, що для цих цілей шукали тих людей, які мали складні життєві обставини.

Рабство на сучасний манер: на Житомирщині затримали злочинну групу, яка брала мільйонні кредити на підставних людей

"Переважно брали тих, хто веде асоціальний спосіб життя – пропонували "роботу" охоронниками, підсобними працівниками, різноробочими на підприємствах, які насправді не існують. Тих, хто погодився на пропозицію, поселяли в орендованій квартирі у Житомирі та обманом відбирали особисті документи й засоби зв’язку. Ці люди були під постійним наглядом, їм надавали охайнішого зовнішнього вигляду, за потреби допомагали відновити втрачені чи отримати необхідні документи. Все це для того, щоб потім оформити на них позики та кредити у різних фінансових установах", – каже Максим Заярний.

Кожному з клієнтів спільники розробляли "легенду" про рідних та місце роботи, відповідаючи потім на дзвінки перевіряючих представників банків та фінустанов.

"Полонених" обманом переконували взяти на себе боргові зобов’язання, а хто не погоджувався – його примушували, – говорить Максим Заярний. – Коли ж кредити або гроші вдавалося отримати, спільники відбирали у своїх "клієнтів" кредитні договори та гроші й залишали їх посеред міста або ж везли до колишнього місця проживання. Побутову техніку, взяту під виплату, за кілька днів забирали з магазинів та віддавали на продаж".

Схема діяла упродовж кількох років. Аби їх не викрили, члени угруповання міняли номери телефонів, обговорювали деталі схеми мовою своєї етнічної групи, представлялися вигаданими іменами, враховували розташування камер відеонагляду у фінансових установах тощо.

Поліцейські встановили 26 потерпілих, на яких "повісили" кредити – 21 з них потрапив у повну залежність до членів угруповання.

Слідчі завершили досудове розслідування кримінального провадження та скерували матеріли до суду. Учасникам групи інкримінують торгівлю людьми, вимагання та шахрайство – за це їм у разі доведення вини загрожує до 12 років позбавлення волі.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело