На Львівщині оголосили вирок матері за Статтею 166 "Злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною". Її маленький син потрапив до реанімації з критично низькою вагою.

Про це повідомляє zaxid.net з посиланням на вирок Жовківського районного суду.

За матеріалами слідства, жінка зловживала алкоголем, не доглядала за дитиною, через що її син у майже п’ять місяців потрапив до реанімації з критично низькою вагою, його фізичний розвиток не відповідав віку.

У п'ять місяців важив 2700 грам: на Львівщині судили горе-маму, син якої потрапив до реанімації

"Орисі Флис призначили два роки тюрми, однак звільнили від покарання з іспитовим терміном", – йдеться у матеріалі.

Жителька села Сопошин Орися Флис 12 серпня 2022 року народила хлопчика, який потребував спеціального догляду, бо у нього діагностували низку захворювань: неонатальний сепсис, некротизуючий ентероколіт, вроджену пневмонію, інвазивний кандидоз, вроджену ваду серця, тяжкий дефіцит маси тіла, кахексію.

Мати хлопчика від його народження і до січня 2023 року зловживала алкоголем та не доглядала за дитиною, зокрема не годувала його спеціальною калорійною сумішшю, у дитини не було належних умов проживання, а також відповідного медичного супроводу.

Як наслідок, 2 січня 2023 року хлопчик у віці 4 місяців та 20 днів потрапив до лікарні з критично низькою масою тіла – 2700 грам.

Лікарі кажуть, що привезли до медзакладу дитинку, стан якої був критичний.

"Дитина була брудна, холодна, з вираженою мацерацією на тілі (процес набухання епідермісу при тривалому контакті з рідиною). Згідно з висновком судово-медичної експертизи, "фізичний розвиток немовля не відповідає віку. Кахексія, з приводу якої дитина госпіталізована у відділення реанімації, являє собою клінічний синдром, що супроводжується великою втратою маси тіла і пов’язана з відсутністю належного догляду та адекватного вигодовування зі сторони матері", – зазначили фахівці.

Орися Флис у суді визнала свою провину та розповіла, що під час вагітності не була на обліку, оскільки не знала про свою вагітність до дня пологів. У серпні 2022 року у неї болів живіт, вона викликала "швидку" та 12 серпня народила хлопчика (на 33-34 тижні). Стверджує, що після виписки з лікарні стала на облік до педіатра та хірурга.

Жінка не розуміє, чому у неї забрали сина, та заявляє, що годувала його кожні три години, однак не заперечує, що часто вживала алкоголь. У суді жінка заявила, що проходить курс лікування та уже не вживає алкоголю.

Суддя Руслан Зеліско визнав Орисю Флис винною у злісному невиконанні обов’язків по догляду за дитиною та призначив їй два роки ув'язнення, але звільнив від відбування покарання з дворічним іспитовим терміном. На вирок ще може бути подана апеляція.

Тим часом на Вінниччині чоловік отримав термін за вбивство немовляти. Громадянина роздратував плач півторамісячного сина співмешканки. Тож, він вихопив його з рук матері та жбурнув об дерев’яну дошку дивана.

Читайте також:

Джерело