Завтра, 30 травня, в православному календарі — день пам’яті апостола Андроніка та святої Іунії. Вони були родичами апостола Павла та сподвижниками в його апостольських справах.

Андронік був єпископом у місті Сирмія та часто проповідував в інших країнах і містах. Навернув він у християнство багатьох язичників, споруджував церкви та руйнував храми з ідолами. Робив він це все зі своєю супутницею та помічницею, святою Іунею. Разом вони померли в старості після багатьох добрих справ.

Церковне свято 30 травня — день пам'яті праведного Іони Одеського

Народився він 14 вересня 1855 року. Його батько був дияконом Різдво-Богородичного храму і помер, коли синові було всього лише три роки. Незабаром померла й мати Іони — Глікерія. На смертному одрі вона сказала, що хоче, аби її син був добрим пастирем. Після закінчення школи хлопчик вступив у духовне училище.

30 травня — яке церковне свято в православному календарі

Після його закінчення одружився із благочестивою дівчиною Анастасією. 1884 року висвятився в сан диякона, а ще через два роки — в священника. До кінця свого життя він залишався настоятелем портової Церкви. Помер 30 травня 1924 року.

Прикмети 30 травня

  • Активно риються в бруді свині — буде дощ.
  • Дме холодний вітер — чекайте на холодне літо.
  • Молодик на небі — влітку буде багато дощів.

Що завтра не можна робити

Цього дня краще не сперечатися з начальством на роботі, тому що можуть бути великі проблеми, які важко вирішити. Також якщо вам приснився поганий сон, його краще не розповідати, бо він може здійснитися.

Що можна робити завтра

Дуже часто цей день був вітряним днем. В цю дату селяни починають активно садити овочі, які полюбляють тепло. А в лісах з'являються змії, тому варто бути вкрай обережними.

Читайте також:

  • Трійця 2023 року: коли святкуємо Зелені свята, традиції і сильна молитва

Джерело