За кілька годин роботи по ділянці фронту, де працювали журналісти "5 каналу", вогонь відкрила російська артилерія

Як безпілотники допомагають Збройним силам перемагати на найскладніших ділянках фронту? "Пташки" у небі оперативно виявляють ворожу техніку та коригують вогонь артилерії. Євгенія Китаїва знімала політ української крилатої "Лелеки" на Бахмутському напрямку.

"Завдання у нас на сьогодні – це моніторити ситуацію в Бахмуті, дивитися шляхи підходу противника і шляхи відходу", – пояснює військовослужбовець.

Бахмутський напрямок – один із найгарячіших на східному фронті. Аби дослідити тил противника і контролювати всі його дії, українські військові використовують безпілотні системи різних типів. На озброєнні групи пілотів 80-ї десантно-штурмової бригади, з якими ми і приїхали на завдання, український безпілотник "Лелека".

Ще до виїзду пілоти розвідали місцевість і визначили точку, де розмістять станцію. російські безпілотники теж не сплять і корегують ворожу артилерію, тільки-но бачать ціль. Тож, аби успішно виконати своє завдання, хлопці маскуються. Систему приводять до бойової готовності.

На розгортання станції бійцям потрібні хвилини, і "пташка" вже готова злітати у небо.

Українська "Лелека" вже у небі і найближчі кілька годин на станції управління ми будемо спостерігати за обстановкою у самому місті Бахмут, що там відбувається.

Командири підрозділу визначили квадрат, який і мають досліджувати пілоти – це східні околиці міста. За інформацією з відкритих джерел, вже кілька днів у Бахмуті ворог проводить ротацію своїх підрозділів – групи "вагнерівців", нібито, мають вийти з міста. Тож у бійців завдання спостерігати за логістичними маршрутами.

Підлітаючи ближче до міста на дорогах, пілоти помічають незначний рух ворожих автівок.

"Сильних пересувань військ їхніх не відбувається, тобто є поодинокі легкові автомобілі, вантажні, але щоб їздила гусенична чи броньована техніка такого ми не можемо сказати зараз", – зауважив військовослужбовець 80-ї десантно-штурмової бригади Віталій.

Якщо безпілотник побачить російські танки, ці координати у реальному часі отримають українські артилеристи. Під час розвідувальних місій бійці часто виявляють значно більше, ніж планували. Окрім розвідки, оператори можуть коригувати артилерію.

"Велике скупчення бронетехніки, танки, БМПешки. Так само велике скупчення автомобільної техніки ми бачили.
Все, що бачить "пташка" у небі – знищує українська артилерія", – розповідає український захисник.

Однак і ворожі пташки не сплять. За кілька годин роботи по ділянці фронту, де працювали журналісти "5 каналу", вогонь відкрила російська артилерія. Знімальна група хутко переміщається в укриття.

"Ми вже кілька хвилин перебуваємо в невеличкому укритті, тому що почала працювати ворожа ствольна артилерія. Вибухи неподалік від нас. Це сталося під час того, як ми знімали роботу операторів. І це ще раз доводить те, що робота операторів також ризикована і оператор безпілотників також знаходиться у зоні ризику", – наголошує журналістка "5 каналу".

Аеророзвідники не відривалися на обстріл – їхня "пташка" була у небі.

"Будем далі моніторити ситуацію, можливо, вдасться нам заловити їхнє пересування військ і їх знищити", – каже аеророзвідник.

Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева, з Донецької області, "5 канал"

Дивіться також відео: ЯК ВОЮВАТИ В БАХМУТІ: підготовка кулеметників

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело