Потрапив під обстріл і нічого більше не пам'ятає. У Чернігівській лікарні нині проходить реабілітацію військовий із Миколаєва. Дмитро Кирилов 20 лютого 2023 року під Бахмутом потрапив під мінометний обстріл. Чоловік отримав травму голови, деякі осколки пробили кістки черепа. Що Дмитро вижив, його побратими зрозуміли не одразу. Його евакуювали та почали лікувати. Зараз поруч із ним постійно перебуває дружина Анна, допомагає пригадати минуле і повернутися до повноцінного життя.

Анна з Дмитром родом з Миколаєва. Проживали там до початку повномасштабного вторгнення. В Чернігові ж родина опинилася на реабілітації в одній із місцевих лікарень.

"Спочатку він був в теробороні нашого міста (Миколаєва, — ред.), нашого військкомату. Потім, коли вже почалося посилення, коли всіх почали вивозити з Миколаєва, і їх теж відправили. Більш посилено по всіх інших містах", — розповіла Анна.

Під час обстрілу позицій під Бахмутом Дмитро отримав осколкове поранення в голову.

"Він вже не при тямі був, але, мабуть, він зібрав стільки сил, скільки у нього там було. Він поворухнувся і вони (побратими, — ред.) звернули увагу, що він живий! Вони кажуть, що подумали: чи то їм здалося, чи дійсно, і кинулись до нього перевірити.. І почали його рятувати. Дякую їм!"

Свого чоловіка після поранення жінка не могла знайти впродовж тижня.

"Ми дізналися випадково. Вже було п'ять днів, як він не виходив на зв'язок, я вже почала хвилюватися і бити на сполох. Мені казали, що під Бахмутом пропадає зв'язок, чекай і він зателефонує".

Дружина знайшла Дмитра у Києві, в реанімації однієї з лікарень.

"Він був у комі. З нього зрізали форму і все інше – у нас досі немає ні документів, ні наших речей. Просто нічого". "Він великий молодець, він ще почав в реанімації. В нього не рухалися ні ноги, ні руки – нічого. Але, коли я приїхала і мене запитали: "Це ваш?" Я кажу – "Мій!" І він починає лівою рукою рухати рефлекторно", — каже Анна.

Місяць Дмитро пролежав в реанімації. За словами лікарів, у чоловіка ушкоджена зона головного мозку, яка відповідає за психіку і пам'ять. Тому після реанімації Дмитро нічого не пам'ятав.

"Були такі моменти, коли він взагалі нічого не пам'ятав. Нам казали, що будуть нарощуватися нейрони і він буде потроху приходити до тями. Все-таки поранення в голову і відкрита черепна коробка, було запалення головного мозку, і осколки у нас там на пам'ять лишилися", — розповіла Анна.

Дмитро інколи може згадати окремі моменти життя або дні, які його вразили, наприклад, день наступу.

"Прилетіла міна і нас накрило. І прокинувся я вже в лікарні".

Нині в реабілітаційному відділені Чернігівської лікарні Дмитро вчиться самостійно ходити, підійматися по сходинках та бігати.

Лікар фізичної та реабілітаційної медицини Олександр Лантух каже, що Дмитро має успіхи в реабілітації.

"Наразі стан у нього середнього ступеня тяжкості. У нього потенціал хороший, він гарно відновлюється, подає надію, і має успіхи вже".

На Дмитра з Анну у безпечному місці чекають донька та син, для них обох діти головна підтримка і мотивація.

25 квітня Дмитра Кирилова нагородили медаллю за участь у боях "Бахмутський Рубіж".

Дивіться у сюжеті:

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело