Чоловік, у якого діагностували хворобу Паркінсона у віці 21 року, розповів, що перші симптоми у нього з'явилися у школі, коли йому було лише 13 років.

Про це пише mirror.co.uk.

Джон Гранахан, якому зараз 51 рік, вперше зазнав симптомів виснажливої хвороби, що характеризується ненавмисними та неконтрольованими рухами, у підлітковому віці.

У чоловіка діагностували хворобу Паркінсона у 21 рік: він назвав перший симптом

Але він не дозволив цьому завадити йому жити повним життям і через 30 років після того, як йому поставили діагноз, чоловік хоче показати іншим людям, що можна зробити.

Завдяки своєму позитивному настрою він зміг зберегти кар'єру, народити доньку та кататися на гідроциклах.

Джон з Лідса сказав: "Перший спогад про мою хворобу Паркінсона – це коли мені було 13 років на уроці англійської мови. Я ніколи цього не забуду. Я поставив ногу на підлогу і почав тремтіти, і я не міг цього зупинити. Поступово все ставало гірше і гірше, і коли я покинув школу в 16 років, щоб почати навчання в коледжі, це дійсно стало помітно. Я пам'ятаю, як ходив до лікарів, коли мені було 16, 17, 18 років, і вони казали мені: "Кидай пити і курити, і все буде гаразд". Мені поставили діагноз у лютому 1993 року, і це був найщасливіший день у моєму житті – слово честі. Тому що я знав, що щось не так".

Спочатку Джон щосили намагався змиритися з діагнозом, виходячи на вулицю лише вночі, але у віці 23 років він вирішив прийняти життя.

Відтоді він пропрацював 25 років у сфері інформаційних технологій, виховує свою 13-річну доньку Олівію та займається екстремальними видами спорту, такими як водні лижі та парасейлінг.

Джон сказав: "Люди дуже дивуються, коли чують, що мені поставили діагноз у такому молодому віці. Основна реакція, яку я отримую, це: "Але це хвороба людей похилого віку?". Люди, як і раніше, думають, що я п'яний чи під наркотиками, і люди бачать вас і миттєво ухвалюють рішення. Ви отримуєте багато огидних поглядів та єхидних коментарів, але це те, що є, і щойно я прийняв себе, мені стало набагато легше".

Джон працює в Лідському університеті і є батьком-одинаком своєї дочки Олівії, чия мати Адель померла сім років тому.

"Є речі, які я як батько не можу робити через хворобу Паркінсона, і їй дуже важко, коли мені погано. У мене був тромб 2019 року, і мені довелося знову вчитися ходити, і моя мова час від часу збивається, я багато падаю, і вона часто піднімає мене. Але я люблю її, вона мій світ. Мені потрібна робота, бо це дає мені рутину. Справа в тому, що з хворобою Паркінсона, якщо ви закриваєтеся і нічого не робите, це найгірше, що можна зробити. Ви повинні продовжувати займатися спортом і залишатися активним, тому що, якщо ви не займатиметеся спортом, ви замерзнете. Я не люблю залишатися осторонь. Я їжджу на повнопривідних автомобілях, граю у пейнтбол. Усі мої друзі знають, яка я людина. Я хотів би стрибнути з парашутом. Думаю, якщо я зможу витрусити себе з літака, все буде гаразд", - додав він.

Нагадаємо, у 19-річної дівчини діагностували деменцію. Її мама розповіла про перші симптоми доньки, стан якої погіршується.

Читайте також:

  • Ніколи не курила: жінка назвала перший симптом раку легень, який проігнорувала
  • Думала, що просто потягнула м'яз на шиї, але це був рак 4 стадії: жінка назвала симптоми (фото)
  • Багатодітна жінка назвала симптом, який лікарі ігнорували до того, як у неї діагностували рак

Джерело