З  26 травня по 01 червня 2023 року територіальними та міжрегіональними територіальними  органами Державної екологічної інспекції України проведено 92 заходи контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, складено 213 протоколів про адміністративні правопорушення.

Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 55 тис. гривень.

До Державного бюджету стягнуто 30 тис. гривень. За порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 11 млн 171 тис. гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 6 млн 85 тис. гривень. Стягнуто збитків у добровільному та примусовому порядку на суму 3 млн 743 тис. гривень.

Сотні протоколів та десятки заходів: Держекоінспекція про порушення природоохоронного законодавства за тиждень

З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище при здійсненні виробничої діяльності, за позовною заявою Інспекції у Закарпатській області, рішенням суду обмежено (призупинено) діяльність одного суб’єкту господарювання.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Закарпатська, Запорізька, Київська, Львівська та Черкаська області.

Інспекцією у Закарпатській області проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію філії «Ужгородське ЛГ» ДП «Ліси України» на суму

2 млн 115 тис. 379 грн за шкоду, заподіяну неорганізованими викидами забруднюючих речовин, внаслідок загоряння лісових насаджень на площі 1,27 га на території Тур’я-Реметівського лісництва. Матеріали направлено до ВНП в Закарпатській області. Проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію філії «Ужгородське ЛГ» ДП «Ліси України» на суму 549 тис. 644 грн за шкоду, заподіяну лісу внаслідок лісової пожежі (пошкодження/знищення лісових культур, природного підросту та самосіву). Матеріали направлено до ВП № 1 Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області.

Інспекцією Південного округу проведено розрахунок збитків на суму 859 тис. 614 грн за незаконний вилов риби забороненими знаряддями лову, невстановленими особами, під час весняно-літньої заборони на території заказника «Дніпровські пороги» в заплавній частині о. Хортиця в протоці Річища. Матеріали направлено до ВП № 1 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області.

Інспекцією Столичного округу проведено розрахунок збитків на суму 524 тис. 263 грн за незаконний вилов риби забороненими знаряддями лову, громадянином, під час весняно-літньої заборони на Канівському водосховищі поблизу с. Проців Бориспільського району. Матеріали готуються для направлення до Бориспільського РУП.

Інспекцією у Львівській області проведено розрахунок збитків на суму 3 млн 186 тис. 386 грн за незаконну рубку 320 дерев породи вільха та дуб на околицях с. Бережниця, в полезахисних смугах, на території Стрийської міської ТГ Стрийського району. Матеріали готуються для скерування до Стрийського РУЮ ГУНП у Львівській області.

Інспекцією Центрального округу проведено розрахунок збитків та пред’явлено претензію ПП «Укрполітекс» на суму 3 млн 80 тис. 470 грн за наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу. Матеріали направлено до ГУ НП у Черкаській області та прокуратури Черкаської області.

Джерело