Харківські комунальники обстежують стан труб без розриття асфальту — це стало можливим за допомогою телеінспектора, який водяникам подарували у швейцарському посольстві.

Через російські обстріли у мережах було багато пошкоджень — один з трубопроводів нині прокладають на вулиці Сумській, для цього користуються телеінспектором, говорить керівник групи з пошуку прихованих витоків Сергій Яворовський.

"Його використовують для визначення внутрішніх пошкоджень, таких як течі, сколи, та переломи на трубах. Ним проводять обстеження внутрішньої поверхні труб, моніторять їх стан. Зараз йде активна заміна старих труб на нові й ми слідкуємо за якістю зварювальних стиків", — каже Яворовський.

У Харкові обстежують труби за допомогою нового приладу, який дозволяє не розривати ями. Як це працює

Телеінспектор запускають у трубу — й камера апарату фіксує пошкодження та допомагає визначити місця проривів. Цей апарат може обстежити 200 метрів трубопроводу, його вага — 30 кілограмів.

Прилад, який використовують комунальники, малий та компактний.

"У телеінспектора є можливість змінювати висоту, рухатись вперед, назад та в сторону. Тепер ми дуже якісно можемо обстежувати трубопроводи на предмет різних пошкоджень", — розповів Яворовський.

За його словами, аналогів цієї техніки раніше не було.

"Це абсолютно новий прилад з програмним забезпеченням. Тут стоїть комп'ютер, який може працювати не тільки як відеосистема, а й побудувати спеціальну діаграму, звіт, який ми можемо відправити у будь-яку точку світу", — сказав керівник групи.

Прилад складається з камери високого дозволу та освітлення.

"Є передня, задня камери та кабель. Сама рухома частина — зі змінними колесами. Є можливість обстеження трубопроводу діаметром до 1 500 міліметрів", — пояснив Сергій Яворовський.

"Це нові технології й це дуже актуально для старої частини міста, бо трубопровід зношений. Інколи буває неможливо використовувати старі методи, тобто розкопати та замінити велику ділянку трубопроводу", — розповів керівник групи.

Перед використанням апарату комунальники пройшли навчання, розповів начальник лабораторії "Харківводоканалу" Микола Волошин.

"Тут своя програма, потрібно було її вивчити. Взагалі ми з технікою знайомі, але є свої нюанси", — сказав Волошин.

Обстежити та замінити трубопровід на Сумській планують до 15 червня.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело