ПВК "Вагнер", батальйон "Спарта" та оперативно-тактичні з'єднання "Каскад" і "Русич" вже ділять вплив на російське суспільство та політичне керівництво, хоча жодних значних успіхів на фронті ще не досягли.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики кажуть, що окремі сили російських окупантів намагаються надати собі "лаври" перемоги. Йдеться,зокрема, про захоплення Бахмута та Мар'їнки, хоча жодних перемог ще немає. Дискусії між підрозділами збігаються з повідомленнями про прибуття військових кадирівських формувань на фронт.

Підрозділи РФ б'ються за вплив без "перемог" на фронті - ISW

Аналітики вважають, що підтримка таких суперечок між військовими угрупованнями РФ спрямована на те, щоб підірвати здатність голови Чечні Рамзана Кадирова використати будь-які наступальні тактичні успіхи, щоб підвищити свій авторитет у Росії.

За словами аналітиків, багато російських військових формувань можуть обуритися спробами Рамзана Кадирова взяти на себе відповідальність за можливий успіх на фронті за кілька місяців наступальних операцій.

"Захоплення Мар'їнки може принести Кремлю лише незначну інформаційну вигоду. Сам населений пункт немає ні тактичного, ні оперативного значення", - зазначили експерти.

Нагадаємо, раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що до Бахмута на заміну "вагнерівцям" заходять повітряно-десантні війська та мотострілецькі підрозділи РФ.

Тим часом очільник ПВК "Вагнера" Євген Пригожин продовжує розхитувати режим Володимира Путіна, критикуючи бюрократичну машину в РФ. Критика, найімовірніше, пов'язана з тим, що Пригожин образився, що "захоплення" Бахмута його найманцями ніяк не відзначили.

Російський терорист та військовий злочинець Ігор Гіркін (Стрєлков) натякнув на можливість держперевороту і громадянської війни в Росії вже до кінця літа цього року. На думку Гіркіна, Пригожин фактично оголосив війну частині воєнної і державної номенклатури Росії.

Крім того, ми раніше інформували, що політолог Аббас Галлямов заявив, що кремлівському диктатору Володимиру Путіну загрожує серйозна криза, пов'язана з майбутніми виборами президента Росії.

Читайте також:

  • “Навіть Кремль не втримаємо”: терорист Гіркін зробив сумний прогноз для окупантів
  • Пригожин анонсував "колосальний наступ" на українські Краматорськ та Слов'янськ: що відомо
  • Ватажок "вагнерівців" Пригожин обіцяє взяти Київ за 12 днів (перехоплення)

Джерело