Президентка Словаччини Зузана Чапутова висловила стурбованість тим, що після майбутніх парламентських виборів зовнішньополітична позиція Братислави може стати схожою на позицію Угорщини. Адже кандидат у прем'єри Роберт Фіцо відомий своєю проросійською позицією.

Про це вона сказала у коментарі Politico, пише "Європейська правда". 

За її словами, у разі перемоги популістських партій на майбутніх виборах зовнішньополітична лінія країни може стати схожою на ту, якої дотримується прем’єр Угорщини Віктор Орбан. А тому підтримка України послабиться. Чапутова каже, що зараз проходить дуже складний період.

Президентка Словаччини побоюється проросійського реваншу в країні: є загроза для України

"Я бачу не лише поляризованість, а й фрагментованість нашого суспільства", - наголошує президентка.

Вибори у Словаччині відбудуться 30 вересня 2023 року. До слова, зараз в опитуваннях лідирує популістська партія Smer-SD експрем’єра Роберта Фіцо, який виступає за припинення військової підтримки України.

Крім того, у Словаччині наративи російської пропаганди здобули значну підтримку. За останнім опитуванням GLOBSEC, лише 40% респондентів вважають Росію винуватцем війни в Україні, тоді як у Польщі - це 85%. 

Нагадаємо, раніше Фіцо звинуватив західних союзників у "підтримці вбивств" в Україні. Так він відреагував на передавання ЗСУ військового обладнання. Мовляв, наївно вважати, що будь-яка кількість танків змінить ставлення країни-агресорки Росії до війни.

Джерело