Україна зможе продовжити експорт зерна через Чорне море навіть без підтримки Росії – в уряду є "план Б" щодо подовження експорту, якщо зернова угода провалиться.  

Про це агентству Reuters розповів міністр аграрної політики України Микола Сольський. 

У липні минулого року Організація Об'єднаних націй і Туреччина виступили посередниками в рамках Чорноморської зернової ініціативи між Москвою та Києвом, щоб допомогти впоратися з глобальною продовольчою кризою.

"Маємо "план Б": як Україна експортуватиме продукцію у разі виходу Росії із зернової угоди

Микола Сольський заявив, що Росія вже заблокувала використання головного чорноморського порту України "Південний", попри угоду, і дозволяє лише одному судну на день доставляти українське продовольство до певних країн.

Росія заявила, що пропустить більше суден, якщо всі сторони зернової угоди погодяться розблокувати транзит російського аміаку по трубопроводу через територію України в "Південний" для експорту.

"Дії, які відбуваються там в останні дні, більше говорять про те, що насправді тільки юридично виглядає, що цей коридор працює, а насправді там нічого особливого не відбувається", - сказав Сольський.

"План Б... виключає четверту сторону (Росію - ред.) в цих відносинах", - сказав він.

Міністр також розповів, що уряд вже створив спеціальний страховий фонд у розмірі близько 547 мільйонів доларів для компаній, чиї судна будуть заходити до українських портів Чорного моря за новою угодою.

"Якщо нас повністю заблокують, що майже відбулося фактично, то перевізники можуть пройти через цей коридор з гарантованою страховкою від нашого уряду", - сказав Сольський.

"Якщо ми будемо повністю заблоковані, що майже (вже) фактично сталося, то перевізники можуть йти (по) цьому коридору з гарантованою страховкою від нашого уряду", - сказав Сольський.

За його словами, у власників суден може бути "досить сильна" впевненість, що українські військові та їх протиповітряна оборона "можуть виконувати свою роботу".

Речник ООН заявив у четвер, що Росія поінформувала офіційних осіб, які спостерігають за цією ініціативою, що Москва обмежить реєстрацію в порту "Південний", доки всі сторони не погодяться розблокувати транзит російського аміаку.

Нагадаємо, наприкінці травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що "зернова угода" щодо коридору у Чорному морі була подовжена ще на два місяці.

Читайте також:

  • Польща заганяє українську економіку у безвихідь: чому це відбувається і що буде далі 
  • Зернова блокада: чому українській агропродукції закривають шлях до Євросоюзу
  • МЗС України висловило протест Польщі та ЄС через заборону українського зерна

Джерело