З Харківщини та Херсонщини перевезли 400 тварин у Малинську громаду працівники приватно-орендного сільськогосподарського підприємства "Малинівське". Ферми, де жили корови, з першого дня повномасштабного російського вторгнення були в окупації. Про це Суспільному розповів керівник агропідприємства "Малинівське" Руслан Райнич.

За його словами, працівники агропідприємства самі поїхали за тваринами на окуповану росіянами територію та під обстрілами і замінованими дорогами перевезли тварин у Малинську громаду.

"Відправили зоотехніка зі скотовозами до зони бойових дій на окуповану тоді росіянами Харківщину, – каже Руслан Райнич. – Три дні вони просиділи на під’їздах до того підприємства. Через постійні обстріли ми не могли під’їхати. Господарство було оточене російськими військовими, дорога була замінована. Худобу, по-перше, не давали вивезти, варварськи до неї ставилися та не давали годувати. Керівник підприємства зі сльозами просив нас приїхати та забрати худобу, як мінімум, нагодувати і врятувати від загибелі".

На Житомирщину перевезли чотириста корів з Харківщини та Херсонщини

Керівник агропідприємства розповідає, що 150 корів м'ясної породи "шароле" перебували на одній з ферм Харківщини, неподалік російсько-українського кордону, до початку повномасштабного російського вторгнення.

"Тварини були шоковані, повністю в осколках. Ми ще до сьогодні їх відновлюємо. Худобу вивезли, і зараз вона перебуває разом із нашою. Протягом року вона вже поступово адаптувалася і заспокоїлася", – говорить Руслан Райнич.

Практично одночасно з перевезенням худоби з Харківщини, на фермах господарства "Малинівське" розмістили ще 250 корів породи української сірої, яких евакуювали з окупованої Херсонщини. За словами керівника програми релокації агропідприємства Василя Пісні, на сьогодні в усіх агропідприємствах України залишилося лише півтори тисячі корів цієї породи.

"Ця порода – унікальна в Україні. За нашими даними, лише 500 голів цієї породи залишилося на території країни. Ми викупили тих тварин, яких змогли вивезти, і забезпечили комфортні умови для подальшого перебування, росту, розвитку та розширення поголів’я. Можна сказати, що, рятуючи цю породу, ми також допомагаємо державі. Адже, перебуваючи у зоні бойових дій, корови могли загинути, а порода – зникнути", – каже Василь Пісня.

Василь Пісня розповідає, що на сьогодні на підприємстві "Малинівське" вигодовують 1100 голів великої рогатої худоби м’ясних порід і планують подальше збільшення поголів'я. Для цього розширили площі та створили додаткові робочі місця.

"Наразі ми створили 100 нових робочих місць на підприємстві. У майбутньому ми плануємо продовжувати збільшувати поголів'я, що призведе до потреби в створенні ще більше робочих місць. Передусім спеціалістів у галузі тваринництва та обслуговуючого персоналу", – говорить Василь Пісня.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело