Попередня зустріч обох парій також була у Владивостоці, у 2019-му

Один вигнанець у гостях в іншого: до росії прибув лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. Його броньований потяг зупинився у прикордонному пункті Хасан, що у Приморському краї. Диктатора супроводжують високопосадовці, зокрема військові чиновники. За 12 років при владі він був за кордоном усього дев'ять разів. Один із них – у росії, у 2019-му. Тепер вождь КНДР має знову зустрітися з володимиром путіним у Владивостоці. Точне місце зустрічі, як і теми переговорів, не розсекречують. Натомість західні посадовці та українські аналітики переконані: путін проситиме у Північної Кореї зброю для війни проти України. Яку саме, та що Кім Чен Ин може попросити взамін, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Христина Катарина.

Червоний килим, оркестр на пероні й накрохмалені російські чиновники. Прислужники одного диктатора зустрічають іншого. До росії прибув вождь Північної Кореї Кім Чен Ин.

Кім Чен Ин прибув до росї: що путін попросить у лідера Північної Кореї – сюжет (Відео)

Через кордон лідера КНДР перевіз броньований поїзд. Відколи Кім Чен Ин прийшов до влади, майже не користується іншим транспортом під час офіційних поїздок. Літаки у Північній Кореї застарілі, і через санкції полагодити їх чи оновити авіапарк немає змоги. А дороги у КНДР розбиті. Їх часто розмивають дощі, тож машиною не проїдеш. Натомість у потязі можна помістити великий почет і охорону, тут багато місця для нарад, відпочинку та інших забаганок диктатора.

"У потязі є вагони для співробітників служби безпеки, вагони для високопоставлених північнокорейських чиновників, які беруть участь у переговорах і вагони з двома автомобілями Кім Чен Ина. У минулому, до епохи правління Кім Чен Іра, ходили чутки, що поїзд перевозив два кулемети на випадок можливої повітряної атаки. Однак я чув, що нещодавно на потязі Кім Чен Ина встановили зенітні ракети", – розповів колишній посадовець КНДР і спеціальний радник Міністерства з питань об'єднання Південної Кореї Ко Юн Хван.

Куленепробивний потяг Кім Чен Ина зупинився у прикордонному російському селищі Хасан. Тут він зустрівся з місцевими посадовцями й вирушив до Владивостока – на рандеву з володимиром путіним. кремль до останнього не розкрив місце зустрічі диктаторів. Та, найімовірніше, вона відбудеться на полях Східного економічного форуму. Попередня зустріч обох парій також була у Владивостоці, у 2019-му. Тоді Кім Чен Ин та путін бачилися вперше.

Нині ж путіна в обійми північнокорейського диктатора підштовхнула поразка в Україні та ще більша міжнародна ізоляція. російській армії катастрофічно не вистачає зброї для продовження війни. Насамперед артилерійських боєприпасів. Найімовірніше, їх і проситиме путін у Кім Чен Ина.

Дивіться також відео: Південна Корея не постачає ЗСУ зброю – напряму, пУТІН "КАТУВАТИМЕ" росгенералів. Владислав Селезньов.

"Північнокорейське озброєння має спільне коріння з російським – десь через Китай, десь безпосередньо від радянського Союзу отримані технології, результат – вони взаємосумісні. Північна Корея може надати велику кількість боєприпасів: і артилерійських, і іншого озброєння путіну, яке він дуже потребує", – пояснив керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI" Павло Лакійчук.

Зброю росії Північна Корея постачає від початку повномасштабної війни, всупереч міжнародним санкціям. Зокрема, надає російській армії боєприпаси 152-го та 122-го калібру, підтвердив голова української розвідки Кирило Буданов. Пхеньян також забезпечував снарядами бойовиків "вагнера" і шив форму для російських військових. Північна Корея – одна з небагатьох країн, котрі мають великі запаси танків радянської епохи: Т-54 і Т-62. Тому цілком може постачати росії запчастини до цих панцерників, припускає нідерландський експерт із озброєння Йост Оліманс. Тим часом у Білому домі вважають, що Північна Корея може також продати росії сировину, критично важливу для розвитку оборонної промисловості.

"Це знак відчаю. Гадаю, сторони досягнуть домовленості про надання Північною Кореєю артилерійських снарядів. А росія, зі свого боку, швидше за все, пообіцяє КНДР дешеве продовольство й енергію. Хоча Північна Корея також хоче отримати військові технології. Тому, можливо, сподівається, що взамін росія надасть їм допомогу, наприклад, у будівництві атомних підводних човнів і, можливо, супутників", – зауважив професор політології в Університеті Темпл Джеймс Д. Д. Браун.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Через тривалі й масштабні санкції Північна Корея не має доступу до передових технологій, тож навряд чи забезпечить росію високоточною зброєю. Проте вона може допомогти москві затягнути війну і виграти час, щоб російська воєнна машина могла сама наздогнати потреби фронту, зазначають аналітики. Головне управління розвідки тим часом радить не драматизувати ситуацію. Там сумніваються, що Пхеньян задовольнить усі забаганки російського диктатора.

"Звичайно, будь-яка допомога путіна – це погано для україни. Наскільки це істотно вплине, я думаю, що драматизувати ми не повинні. Давайте також згадаємо, що Україна теж не сама, і весь цивілізований світ нам допомагає. І більше того, будь-які подібні дії з боку путіна можуть інтенсифікувати процес допомоги Україні", – зазначив представник пресслужби ГУР Міноборони Андрій Юсов.

Сполучені Штати вже попередили обох диктаторів про наслідки, якщо вони таки домовляться про поставки озброєння.

"Ми дуже уважно стежитимемо за результатами цієї зустрічі. Я нагадаю обом державам, що передача зброї з Північної Кореї до росії буде порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН. Ми активно застосовуємо санкції проти осіб, які спонсорують військові зусилля росії, і без вагань застосуємо обмеження проти Північної Кореї, якщо це буде потрібно", – запевнив речник державного департаменту США Мет Міллер.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

"росія крокує дуже впевнено шляхом Північної Кореї. Залишилося тільки відключити Інтернет, ще декілька кроків – і росія перетвориться в таку собі велику Північну Корею. Тільки, мабуть, з набагато більш просунутою ядерною зброєю", – зауважив дипломат Володимир Єльченко.

Наслідки тісного союзу обох диктаторських режимів небезпечні не лише для України. Насамперед вони загрожують сусідам Північної Кореї – Кореї Південній та Японії. Останнім часом Пхеньян активно розвиває ядерну програму й часто запускає в бік сусідів міжконтинентальні балістичні ракети. Цього року КНДР також імітувала ядерну атаку проти США і не приховує, що розробляє боєголовки, котрі могли б ударити по материковій території Сполучених Штатів.

Христина Катарина, "5 канал".

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело