Чотири години депутати обласної ради намагалися розпочати пленарне засідання 17-ї сесії. Зібралися вони об 11:00 не у залі засідань, як зазвичай, а у підвалі. Сюди, говорить голова обласної ради Віктор Федорченко, спустилися через тривалі повітряні тривоги. Голосувати у сховищі по кожній з пропозицій депутатам довелось "вручну".

На порядок денний витратили кілька годин

За порядок денний голосували кілька годин. Від початку на сесію зареєструвалися 39 депутатів. За півтори години кількість обранців зменшилася до 34-х. Мінімальна ж кількість голосів, якою можна проголосувати рішення порядку денного – це 33 голоси. Відтак, за майже чотири години посадовці ухвалили зміни у порядку денному і затвердили його, а от проголосувати за жодне з питань вже не змогли – не вистачило одного голосу.

У порядку денному нараховувалось близько 30 питань. Серед них – кадрові призначення. За них депутати висловлювались проголосувати в першу чергу. Окрім цього, майнові рішення. Також планувалося присвоїти сумській гімназії-інтернату для обдарованих дітей ім’я її випускника – загиблого на війні Дмитра Євдокимова. Цього не відбулося.

Не вистачило одного голосу

"Нульовий результат. Депутати не знайшли між собою порозуміння. Ви чули, як я просив депутатів зібратися, не виходити, але я ж не можу їх всіх тримати за руку. Був би ще один голос – ми б продовжували нашу роботу", - сказав Віктор Федорченко.

Найпершим питанням, за яке мали голосувати, було місце проведення сесії.

"Для того, щоб поміняти місце проведення сесії, ми повинні були проголосувати. Якщо б не проголосували – сесія б не була законною", - сказав Федорченко.

На перерву

У засіданні оголосили перерву. Це вже друга перерва 17-ї сесії. Востаннє депутати збиралися наприкінці травня, тоді голосування питань також відклали.

Коли збиратимуться знов, поки не вирішили, сказав Віктор Федорченко.

"Коли знайдемо порозуміння – призначимо сесію", - додав він.

За Законом про місцеве самоврядування, якщо сесії обласної ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені цим законом, або рада не вирішує питань, віднесених до її відання, її повноваження можуть бути достроково припинені. Встановлені ж строки - це не рідше одного разу на квартал.

Що відомо про Сумську обласну раду 8 скликання Сумська обласна рада 8 скликання вперше зібралася на сесію у грудні 2020 року. Тоді перед сесією сталися сутички між поліцією і Нацкорпусом через присутність на сесії депутата Юрія Чмиря. Під час першого засідання головою облради обрали Віктора Федорченка. За нього проголосували 39 депутатів з 60. На засідання сесії Сумської обласної ради 17 лютого 2023 року не пустили журналістів. Аргументували таке рішення тим, що сесія відбувається онлайн.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело