Ювілейний 30-й міжнародний літературний фестиваль BookForum відбудеться у Львові з 4 до 8 жовтня. У межах заходу проведуть понад 30 подій, повну програму вже оприлюднили на офіційному сайті фестивалю.

Цьогорічна фокусна тема заходу — "Перепис майбутнього". У межах фестивалю відбудуться дискусійні панелі, дитяча програма, традиційна ніч поезії та музики, програма видавців, розмови, присвячені вшануванню пам’яті й творчості загиблих від війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка.

Організатори планують провести низку дискусій, серед яких:

"Пам’ятаючи шлях до майбутнього" за участі переможця Букерівської премії 2023 Ґеорґі Ґосподинова, перекладача Уяма Блекера, історикині Кетрін Янґер та письменника Остапа Сливинського; "Війна як крах цивілізації: чи буде щастя після війни?" за участі історика Вахтанґа Кебуладзе, письменниці Славенки Дракуліч, історикині та письменниці Енн Епплбом, науковця та перекладача Максима Яковлєва та літературознавиці Тетяни Огаркової; "Розробляючи план Маршалла для України: чому перемога України піде на користь усім": письменник Бернар-Анрі Леві, історик Тімоті Ґартон Еш, головна редакторка онлайн-видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва, правозахисниця Олександра Матвійчук, журналістка Крістіна Бердинських; "Свобода думки та індоктринація": історик Ян Ґарнер, науковиця Ярослава Барб’єрі, письменниця Джанін ді Джованні, журналіст Пітер Померанцев; "Екзистенціальна стійкість: як глобальні історичні зміни впливають на нас": поетка Катерина Калитко, режисерка Ірина Цілик, письменники Девід Тоскана та Тарас Прохасько, дослідниця української літератури Саша Довжик; "Боротьба за чи зі словами? Складнощі розмов про війну": літературознавиця Тетяна Огаркова, журналіст Люк Гардінґ, письменник Девід Ріфф, поетка та військовослужбовиця Ярина Чорногуз, поетка Світлана Поваляєва; "Сучасні міфології: чи потрібні ще герої у 21-му столітті?": блогерка Емма Антонюк, історик Вахтанґ Кебуладзе, журналіст Пітер Померанцев, поетеса Олена Гусейнова.

Закордонні учасники переважно приєднаються до бесід онлайн.

Дискусійні панелі, програма видавців та

Також у межах 30-го Book Forum планують провести кілька літературних розмов за участі романістів Андрія Куркова та Джонатана Франзена; та Олександра Михеда; Джонатана Страуда та Володимира Арєнєва, а також боснійського письменника Озрена Кебо та поетки Катерини Калитко.

У партнерстві з Радіо Культура, "Еспресо", канадською недержавною організацією "Українсько-Єврейська Зустріч", "Українською правдою" та BOOK AID проведуть кілька дискусій про близькість у мовах війни, погляд на колоніалізм і деколонізацію та важливість мови.

7 жовтня відбудеться традиційна "Ніч поезії та музики" за участі Світлани Поваляєвої, Ярини Чорногуз, Павла Вишебаби, Остапа Сливинського, Галини Крук, Олени Гусейнової, Катерини Міхаліциної, проєкту "Пиріг і Батіг", поетичного гурту Landschaft за участі Григорія Семенчука та німецької поетеси Ульріке Альмут Сандіг.

Повну програму подій можна переглянути за тут.

Що відомо про Book Forum

BookForum — книжковий ярмарок і Львівський міжнародний літературний фестиваль. З 1994 року щоосені відбувається у Львові. Організатор — ГО "Форум видавців".

Міжнародна директорка партнерського Hay Festival Крістіна Фуентес Ла Рош зауважує: "У тривожний час війни ми маємо честь розділити глобальну платформу Hay Festival з Україною і її культурою, об’єднати українських письменників з колегами у світі та представити міжнародній спільноті читачів. Ваші історії повинні бути почуті".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело