Росія, ймовірно, не перетвориться на миролюбну демократію в разі відходу диктатора Володимира Путіна від влади.

Про це заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен в інтерв'ю The Washington Post.

"Я думаю, що багато хто, можливо, ще не усвідомив, що це не просто війна Путіна. Здається, що російська машина, так би мовити, готувалася до цього дуже довго", - наголосила вона.

Чи може Росія стати миролюбною після відходу Путіна: очільниця МЗС Фінляндії дала відповідь

Валтонен нагадала, що Росія вторглася до Грузії 2008 року та анексувала Крим 2014 року. І Путін за час свого правління "збудував навколо цього інфраструктуру".

"Могло бути два десятиліття, щоб хтось (у Росії - ред.) сказав йому (Путіну - ред.), що це ненормально. Тому якщо Путін піде, дуже малоймовірно, що Росія якимось чином стане миролюбною нормальною демократією ", - додала Валтонен.

Вона уточнила, що на Заході хочуть, щоб Росія відкрилася для громадянського суспільства та стала нормальною демократією.

"Але, сподіваючись на це, ми повинні готуватися до гіршого, а найгірше - це те, що Росія залишиться такою, якою вона є, а в майбутньому, можливо, буде ще гіршою", - додала міністерка.

Нагадаємо, в березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової за "незаконну депортацію" українських дітей.

Читайте також:

  • "Велика фабрика з виробництва понтів на експорт": Подоляк – про природу сучасної Росії
  • Ордер на арешт Путіна: чим Кремль відповів Гаазькому суду
  • Путін наказав Шойгу зупинити контрнаступ ЗСУ - ISW

Джерело