На стику сезонів осінь-зима до Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні пацієнти найчастіше звертаються з вірусними захворюваннями, які уражають верхні дихальні шляхи.

Найпоширеніші лор-хвороби в цей період: риносинусити, отити, тонзиліти, паратонзилярні абсцеси, фарингіти та ларинготрахеїти. Отоларинголог ЦМКЛ Ольга Мельник відзначає, що найбільшою проблемою для лікарів є випадки, коли пацієнти самостійно ставлять собі діагноз та призначають лікування.

«Це призводить до неправильного підбору препаратів, які можуть викликати алергічні реакції, побічні дії та звикання. Вчасне звернення до лікаря є дуже важливим, оскільки лікувати гострий процес набагато простіше, аніж ускладнення», – відзначає отоларинголог.

Також внаслідок неправильного лікування трапляється хронізація гострих захворювань. Лікар-отоларинголог Ольга Мельник називає найпоширеніші помилки під час самолікування лор-хвороб:

«До нас звертаються пацієнти, які самостійно лікуються зубчиками часнику, цибулі, встановлюють їх у вушні проходи і у носовий хід. Навіть був випадок , коли хворий капав у вухо краплі Корвалол. Також пацієнти люблять чистити вуха різними сторонніми предметами, такими як скріпки, олівці. Це все не слід робити. Косметичні палички теж не є безпечні».

Лікар наголошує на тому, що антибіотики потрібно приймати тільки за призначенням лікаря:

«Нераціональне їх вживання веде до антибіотикорезистентності (стійкості бактерій до антибіотиків)».

До лікаря-отоларинголога слід звертатись, якщо у вас:

– Затруднене дихання носом, тривалий нежить.

– Проблеми зі слухом, нюхом, диханням, голосом, ковтанням.

– Біль та дискомфортні відчуття в ділянці вуха, горла, носа.

– Часті носові кровотечі.

– Сонне апное, храп.

Лікар-отоларинголог приймає у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Для запису на консультацію/обстеження телефонуйте у наш контакт-центр: +380951031030; +380670999111.

Лор-хвороби міжсезоння: лікар-отоларинголог ЦМКЛ розповіла, чому не слід самолікуватись Лор-хвороби міжсезоння: лікар-отоларинголог ЦМКЛ розповіла, чому не слід самолікуватись

Джерело