Кремлівський лідер спирається на впевненість, що "України не було, немає і бути не може"

Сучасний російський диктатор владімір путін наслідує політику Сталіна у попередньому столітті, намагаючись знищити українську зернову інфраструктуру та спровокувати голод у різних куточках світу.

Про це заявив знаний історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер під час спеціальної події Київського безпекового форуму.

Сьогодні путін наслідує політику Сталіна, який влаштував Голодомор в Україні – Тімоті Снайдер (Відео)

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Він вказав, що підрив Каховської ГЕС, масове мінування території України, навмисне знищення портів, кораблів і зерносховищ – усе це рося робить, аби тиснути на Україну.

"Президент путін намагається продемонструвати свій контроль над Україною, і тому оголошує лідерам країн Африки та Азії, що тепер він є господарем продовольства. Що він тепер має владу над голодом. Що він буде вирішувати, кому жити, а кому помирати. Що, звичайно, є дуже прямим відлунням 1930-х років і політики Сталіна", – підкреслив Снайдер.

Він вважає, що кремлівський лідер спирається на впевненість у радянському минулому.

"Він упевнений, що України не було, немає і бути не може, а тому все, що робиться проти українців, має бути виправдане. Так само, як Сталін і сталіністи були впевнені, що є одне певне майбутнє, єдиний певний комунізм, певний Радянський Союз, і тому все, що робилося в Україні, так чи інакше було виправдано", – пояснив історик.

Снайдер також вказав, що організований радянським лідером Голодомор, через який загинули мільйони українців – "які не повинні були померти" – стояв у витоків створення масштабної системи брехні, яку продовжує використовувати і нинішня російська федерація.

За даними видання The Independent, росія планувала влаштувати в Україні ще один голодомор.

Дивіться також відео: путін планував ГОЛОД в Україні. ЖАХ для окупантів в Горлівці – Час новин 17.11.23

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело