Житомирянин Владислав Пучич займається аеророзвідкою. 10 років тому чоловік брав участь у Революції Гідності. Владислав розповів кореспондентам Суспільного, як усе починалося.

За словами Владислава Пучича, тоді готувалися до акції з нагоди підписання асоціації з Євросоюзом.

"Але вийшло зовсім по-іншому. Влада приймає рішення про розворот країни. Це була наша активна незгода. Тобто ми розуміли, що ми не можемо просто сидіти. Ми розуміли, що це скочування країни назад до Росії, назад у минуле. Ми розуміли, що потрібно щось робити. І, власне, коли Мустафа Найєм опублікував свій знаменитий пост, що беремо парасольки, чай і збираємося на майдані, ми ж у саму першу ніч Майдану кількома машинами вже поїхали з Житомира", — розповів Владислав.

Владислав Пучич каже, мав тоді передчуття, що активна частина суспільства буде протестувати. Повернувшись до Житомира, разом із іншими активістами щовечора організовували збори на майдані Корольова, де ділилися з житомирянами новинами про Євромайдан і мотивували діяти.

"Туди приходило від кількох десятків житомирян до кількох тисяч, залежно від того, як розгорталися події на Майдані. Ми робили саме організаційну частину: сцену, технічно, запрошували людей виступати і так далі. Крім того, була частина, якою ми займалися на Майдані в Києві. Це були житомирські намети, де ми приймали людей, реєстрували їх. Також різноманітні ресурси приходили: пальне, їжа, гроші. Знову ж таки, ми їх приймали і вирішували, яким чином використовувати", — сказав житомиряни, учасник революції гідності.

Зі слів Владислава, одне із досягнень Євромайдану є те, що він активізував громадськість. Це породило величезний волонтерський рух, каже Владислав, це породило добровольчий рух, породило ті процеси, які не були прораховані, не були очікувані росіянами в силу того, що вони знаходяться поза межами їхнього розуміння.

Владислав розповів, що неготовність миритися з тиранічними законами підштовхнула до участі в Революції Гідності і до мобілізації.

У 2022 році Владислав Пучич мобілізувався. Хоча, з його слів, до цього йому постійно відмовляли через відсутність військового досвіду.

"І таки мені це вдалося. Причому вдалося потрапити в реально крутий підрозділ. Ми займаємося аеророзвідкою для артилерії. Тобто ми шукаємо цілі, даємо цілевказання, відповідно артилерія вражає інші наші цілі. Це, напевно, на цьому етапі те, що варто говорити: "Я роблю росіян хорошими в промислових масштабах", — сказав журналістам Суспільного Владислав Пучич.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело