Росіяни повністю змінили свою стратегію 2023 року. І ґрунтується вона сьогодні не на деяких "геніальних ходах воєначальників", а на перевазі людського ресурсу та непорушних завданнях від вищого керівництва: "Ні кроку назад!"

Про це написав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко у своїй колонці на Оbozrevatel.

"Коли порушується питання про перемогу у війні проти Росії, то багато хто відразу зазначає, що перемогою можна вважати лише повне звільнення територій України. І це вірно. Але, чи є при цьому процес звільнення територій, доказом наближення до перемоги, а їхня втрата навпаки? Парадоксально звучить, але ні і зараз ми виходимо саме в таку, парадоксальну, на перший погляд, фазу", – заявив Коваленко.

Росіяни повністю змінили свою стратегію 2023 року: Коваленко заявив про нову фазу війни і пріоритети

Він порівняв два роки повномасшабної війни в Україні.

Війна 2022 року

Він нагадав, що 2022 року показником перемог було просування ЗСУ та звільнення територій.

"Північний плацдарм, Чернігівська, Сумська, Київська області, потім прорив у Харківській області, примушення росіян до втечі з правого берега Херсонської області. І на тлі цих перемог середньостатистичний українець став сприймати перемогу як таку, виключно як територіальне звільнення та просування вперед", – пояснив він.

Війна 2023 року

2023 року не було звільнень територій, які за площею могли б зрівнятися з Харківською чи правобережжям Херсонщини.

"Це дозволило створити спотворене сприйняття у суспільстві щодо успіхів та провалів СОУ в зоні БД, з перевагою більше до депресивного формулювання – провал", – додав Коваленко.

За його словами, 2023-го росіяни повністю змінили свою стратегію, що тепер ґрунтується не на деяких геніальних ходах воєначальників, технічній або технологічнійі перевазі, а в домінуванні людського ресурсу і завданнях, з якими не можна сперечатися, від вищого керівництва: "Ні кроку назад!" або "Наступ за будь-якої ціни!"

"Очевидно, що саме ці два принципи лягли з нинішньої стратегії Валерія Герасимова (начальник Генштабу РФ – ред.) в Україні та практично повністю копіюють маніакальний підхід до ведення бойових дій генералом Жуковим. Радянський м'ясник не цінував людських життів і досягав цілей завдяки цим двом принципам і Валерій Герасимів, схоже, стурбований лаврами Жукова і всіляко хоче їх приміряти він", – пояснив Коваленко.

За словами Коваленка, якщо 2023 року Росія кардинально змінила свій підхід до ведення бойових дій, то і Україна має переглянути його відповідно.

"Особливо з урахуванням того, що ми обмежені у можливостях технічного плану через неквапливість та відверту важливість наших партнерів", – зауважив він.

Нова фаза війни, на думку експерта, стане фазою раціоналізму і витримки, отже ослаблення та виснаження супротивника до етапу, коли в України буде достатньо сил, щоб завдати нищівного удару.

Додамо, що начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов, про якого писав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, відомий своїм маніакальним підходом щодо ведення війни.

Із Коваленком погоджуються аналітики Інституту вивчення війни. Вони порівняли дії Герасимова та головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, вказавши, що перший робить ті ж помилки та кидає своїх солдатів у "м’ясні штурми", а другий робить висновки з попереднього досвіду.

Читайте також:

  • Путін раптово відвідав "штаб СВО": що відомо (фото, відео)
  • Аналітики ISW пояснили наказ Путіна про збільшення армії
  • СБУ ледь не знищила начальника Генштабу РФ Герасимова — WP

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело