У межах заходів з нагоди інавгурації новообраного президента Аргентини Хав’єра Мілея президент України Володимир Зеленський провів із ним зустріч у Буенос-Айресі.

Про це йдеться на сайті Офісу президента України.

"У період війни складно знайти час і пролетіти пів земної кулі. Але ми почули вас, ваші сигнали в парламенті й вашу особисту енергію щодо підтримки України, наших людей, які борються проти російської агресії", – сказав Зеленський під час зустрічі.

Він додав, що народи України та Аргентини можуть мати потужне спільне майбутнє. Зеленський зазначив, що аргентинський народ надзвичайно поважає свободу, а це саме те, за що сьогодні борються українці.

Президенти обговорили процес імплементації української " формули миру". Він запросив аргентинську сторону до участі в четвертій зустрічі радників із питань національної безпеки та зовнішньої політики щодо реалізації Формули миру в січні 2024 року та в підготовці першого установчого Глобального саміту миру.

Зеленський у Буенос-Айресі зустрівся з новообраним президентом Аргентини: про що говорили

Сторони також обговорили наступні кроки в підготовці саміту Україна – Латинська Америка, який дасть змогу відкрити нову сторінку у відносинах України з державами регіону. Окрему увагу співрозмовники приділили розвитку двосторонньої співпраці в низці сфер.

Візит Володимира Зеленського до Латинської Америки

9 грудня президент України Володимир Зеленський вирушив до Аргентини, щоб взяти участь в інавгурації нового президента Аргентини Хав’єра Мілея, що стало його першою поїздкою до Латинської Америки. Дорогою до Аргентини Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Республіки Кабо-Верде Жозе Уліссешу Коррея-і-Сілвою.

Володимир Зеленський зустрівся із главою Уругваю Луїсом Лакальє Поу. Окрему увагу під час розмови приділили можливості проведення саміту Україна – Латинська Америка. Зеленський запросив Луїса Лакальє Поу відвідати Україну.

20 листопада 2023 року Аргентина обрала своїм новим президентом лібертаріанця Хав’єра Мілея. Він отримав майже 56% голосів виборців, а його суперник — міністр економіки Серхіо Маса — 44%.

Джерело