Наслідки ракетного удару РФ по Харкову, робота демінерів в області та новорічна ялинка у метро — яким був тиждень, дивіться у підбірці Суспільне Харків. Наслідки нічного ракетного удару у Харкові 8 грудня

Внаслідок ракетного удару вночі 8 грудня були пошкоджені будинки на вулиці Динамівській Шевченківського району. Як розказала Суспільному місцева мешканка Ірина Грекова, її будинок вже тричі був пошкоджений внаслідок російських ударів. У її квартирі вдруге вибиті вікна у трьох кімнатах та кухні.

Демінери The Halo Trust працюють на Харківщині

Розміновувачі міжнародної організації The Halo Trust з квітня 2023 року обстежили 500 гектарів території Харківщини, де тривали бої. Під час морозів розмінування не зупинятимуть.

У метро Харкова засвітили новорічну ялинку

У Харкові зранку 6 грудня відкрили головну ялинку міста. Її засвітили на станції метро "Університет".

Життя Харкова та області у фото: 4-10 грудня Понад 40 років збирала столітні рушники й посуд для музею, а в окупації рятувала їх: історія вчительки з Харківщини

Вчителька з деокупованого селища Шевченкового під Куп'янськом понад 40 років збирала експонати для музею народознавства та облаштувала у місцевому ліцеї українську світлицю. Під час окупації й обстрілів їй довелося рятувати столітні рушники, одяг та посуд у підвалах. Вчителька Марія Данилова має колекцію з сотні експонатів — це старовинні рушники, картини, український одяг та предмети побуту.

Харківські науковці дослідили розмноження кажанів

У Харкові науковці з Українського центру реабілітації рукокрилих дослідили, яким чином розмножується один з поширених в Україні видів кажанів — пізній кажан. Спільно з європейськими колегами харківські хіроптерологи виявили: пеніс пізнього кажана більший за вагіну самиці у кілька разів, тому парування у цих тварин відбувається без проникнення. За словами фахівчині центру Альони Шуленко, це перший у світі зафіксований випадок непроникного статевого акту у ссавців.

Маракую, гранати та інжир вирощує харківський науковець на двох ділянках — у Харкові та де проходила лінія фронту

Науковець інституту рослинництва імені Юр'єва Сергій Авраменко понад 10 років вирощує вдома тропічні фрукти — маракуї, гранати та інжир. Частину врожаю збирає з городу на подвір'ї у Харкові та має город в Ізюмському районі. Під час боїв за Барвінкове Сергій рятував під обстрілами свою тамтешню колекцію рослин з різних країн світу.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело