"Зимова Країна" у Національному комплексі "Експоцентр України" (ВДНГ) у Києві традиційно завершиться дводенною Масницею. Цьогоріч святкові вихідні припадають на 16 та 17 березня. Гості зможуть послухати веснянки, побачити відтворення обрядів, скуштувати страви національної кухні та взяти участь у тематичних майстер-класах.

Про це повідомила пресслужба Національного комплексу "Експоцентр України".

"Ми продовжуємо розкривати тему українських традицій. На Масниці акцентуємо саме на прощанні із зимою й відповідно обрядах, що його супроводжували. Для нас важливо популяризувати традиції, адже відтворюючи їх сьогодні, ми зберігаємо їх для майбутніх поколінь", — сказав генеральний директор НК "Експоцентр України" Євген Мушкін.

За його словами, спеціально до Масниці територію комплексу прикрасять традиційними для української культури декораціями з сіна. Доповнюватимуть їх різнобарвні стрічки, що символізують настання весни. На центральній площі розміститься невеличка сцена, де протягом двох днів відбуватимуться виступи народних гуртів та колективів.

Як у Києві відзначатимуть Масницю

"Щогодини з 12:00 до 18:00 тут показуватимуть виставу "Ой на Масницю!", що розповідатиме про історію свята й познайомить гостей з притаманними йому традиціями та обрядами", — йдеться у повідомленні.

У суботу, 16 березня, на заході виступатимуть народний фольклорний ансамбль "Громиця", гурти "Шум'я" та "ДваТри". У неділю, 17 березня, відбудуться виступи гуртів "ГуляйГород", SoloMia та дитячого фольклорного ансамблю "Зернятко". Ще одне доповнення свята — ходулісти, що протягом двох днів зустрічатимуть гостей. А кульмінацією традиційно стане вогняне шоу зі спалюванням опудала зими у фіналі.

Усі активності відбуватимуться на центральній площі Експоцентру. Там же розміститься бар вареників, а також фуд-корт із різними стравами: від бограча до грилю. Поруч працюватиме зона майстер-класів.

Святкування відбуватиметься із 12:00 до 21:00 за адресою: проспект Академіка Глушкова, 1. Вхід вільний.

Що відомо про Масницю

У свята немає фіксованої дати — воно починається за 56 днів до Великодня і відзначається тиждень напередодні . Великдень 2024 року буде 5 травня, отже, Масниця розпочнеться 11 березня і триватиме до 17 березня.

На Гуцульщині це свято називали Пущення, на Львівщині — Запусти, а центральна Україна проходила цей тиждень під знаком Колодія. Є основні чотири вектори: прощання з гулянням, забавами, масними стравами і піст. Піст — це, перш за все, духовне обмеження себе в розвагах, — пояснює етнографиня Галина Олійник.

Джерело