На початку нового року в кожній галузі чи сфері діяльності підводяться підсумки попереднього періоду. Вони не завжди є позитивними, і шкода, що такі  стосуються системі управління та розпорядження державними активами.

Під час війни бюджети різних рівнів нашої країни зіштовхуються з проблемою шаленого браку коштів. Тому ефективність наповнення казни, в т.ч. за рахунок реалізації державних активів, є однією з найважливіших задач сьогодення.

Приватизація об’єктів державної та комунальної власності сьогодні проходить в системі Прозорро.Продажі, тому й вся відповідальність за відповідні результати покладається на неї.

Ефективність

На жаль за результатами 4го кварталу 2023 року спостерігається суттєве зниження ефективності її роботи. Відповідно до даних модуля аналітики за останні 3 місяці минулого року було реалізовано активів всього на 2,4 млрд грн, що на 46% менше ніж у попередньому кварталі та менше ніж у інших аналогічних періодах року (при більшій кількості проведених аукціонів).

Ефективність

Таке суттєве зниження й так не найкращої ефективності реалізації особливо  лякає й в контексті старту нового етапу земельної реформи, а саме можливості продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичним особам. А саме маємо великі ризики розпродажу угідь за мізерними цінами без суттєвого наповнення державних рахунків.

Разом з тим, до всієї системи реалізації й результатів торгів є питання у контролюючих органів, оскільки система допускає до торгів пов’язаних осіб, що створює лише образ конкурентної боротьби на торгах.

Тому нашим посадовцям в АТ «Прозорро.Продажі», Мінекономіки та депутатам ВРУ потрібно активніше працювати та вносити відповідні зміни, якщо вони зацікавлені в збагаченні держави (а не у власному). Бо зараз у громадськості є великі сумніви щодо прозорості всієї системи в цілому.

Источник